Szukaj Pokaż menu

Pozbierane z infolinii technicznej

120 658  
872   52  
Pracujący przy telefonicznym wsparciu klienta znajomi naszego bojownika Psielvisa  zebrali co ciekawsze teksty swoich rozmówców. Wiecie, że ludzie różnie rozumieją pojęcia informatyczne, ale nie domyślacie się jeszcze jak dziwnie. Oto i ich określenia:

1. Mozarella Firefox

2. Antena do internetu

3. - Z jakiego windowsa pani korzysta?
 - Z Windowsa Media Player

4. Lożę, lodżin, loging – login

5. Przeglądarka gadu-gadu

6. Teleskop, moduł, dekoder, modum – modem

7. Wi-fi w naszym modemie ma zasięg 2 km

Sarny tańczą na lodzie

75 041  
1336   31  
To nie program telewizyjny, ale prawdziwy dramat, łamiący nasze serca. Te dwie sarny próbowały na skróty przejść przez norweskie jezioro. Nie spodziewały się, że lód będzie tak śliski. Zaczęły się beznadziejnie ślizgać...
Kliknij i zobacz więcej!

Rodzynki (z) wykładowców - Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

67 551  
469   10  
Kliknij i zobacz więcej!Nie wiem dlaczego, ale uwielbiam czytać rodzynki z uczelni medycznych. Po prostu jak widzę jak przyszłym lekarzom tłumaczy się takie rzeczy jak opowiadać o męskich narządach rozrodczych, czym jest tabakierka anatomiczna lub jak oznaczać pewne rzeczy w karcie pacjenta – to po prostu aż chce się iść do lekarza później :D A w tych rodzynkach z Pomorskiej Akademii Medycznej dowiecie się jeszcze ciekawszych rzeczy.

Biologia medyczna, docent G.:
- PCR dzielimy oczywiście na trzy powtarzające się etapy. Dlaczego powiedziałem "oczywiście"? Dlatego, że teraz wszytko jest podzielone na trzy etapy. Z jakiegoś powodu naukowcom taki podział na etap I,II,III sprawia przyjemność. Na przykład powstanie Wszechświata też podzielili na trzy etapy. O etapie pierwszym nic nie wiadomo, o etapie drugim nie wiadomo nic, natomiast o trzecim wiadomo tyle, co o pierwszym i o drugim razem wziętych.

Patomorfologia, prof. W.D.:
Kiedyś po kolokwium (UWAGA: patomorfologia!), którego nie zaliczył nikt na roku, profesor stanął przed studentami i powiedział:
- Proszę państwa, tak wyglądam z przodu.
Odwrócił się.
- Tak wyglądam z tyłu. Jak mnie któryś z was kiedyś zobaczy na izbie przyjęć - proszę się odsunąć i poczekać, aż przyjdzie inny lekarz.

Ćwiczenia z anatomii, dr K.:
Odpytywanie z męskiego układu rozrodczego:
- Proszę pani, co pani powie o częściach płciowych męskich zewnętrznych?
- No więc wyróżniamy gruczoł krokowy, który [...], poza tym jest też... ee... no...
- Wie pani czy pani nie wie?
- No oczywiście, że wiem...
- To dlaczego pani nie powie?
- No... bo ja się wstydzę...
- I nie przejdzie pani to prącie przez gardło?

Anatomia prawidłowa, prof. F.C.:
-Twarzoczaszka, jak wszyscy dobrze wiemy, jest bardzo istotna u kobiet. U mężczyzn jest właściwie zbędna...

Pielęgniarstwo:
- Teraz państwu wytłumaczę, jak się zaznacza obecność stolca na karcie pacjenta. Jak stolec był, to stawiamy kreskę, jak nie było - kółeczko. Trzy dni nie ma stolca - mamy trzy kółka pod rząd i to powinno dać lekarzowi do myślenia. Ba! Dobremu lekarzowi nawet dwa kółka dadzą do myślenia. Pomyśli sobie wtedy "Już dwa dni nie ma stolca."

Anatomia prawidłowa, prof. F.C.:
- W więzadle wątrobowo-dwunastniczym przebiegają: przewód żółciowy wspólny (ductus choledochus), żyła wrotna (vena portae) i tętnica wątrobowa właściwa (arteria hepatica propria). Ductus, vena, arteria - DVA. Łatwo sobie skojarzyć z oceną, jaką większość z państwa otrzyma z egzaminu.

Anatomia prawidłowa:
Profesor podczas wykładu:
- Zwykle wykład o męskim układzie rozrodczym gościnnie prowadzi ktoś inny. W tym roku wyjątkowo to będę ja, może to i lepiej, bo potem są problemy. Doktor mówi na wykładzie, że podczas wzwodu prącie jest twarde jak kość, a potem studentki przychodzą i się pytają, czy to rzeczywiście tak jest... Widocznie boją się, że ich partnerzy nie są dostatecznie męscy. Na wszelki wypadek tłumaczę - prącie podczas wzwodu nie jest twarde jak kość, a doktor przekazuje wam na wykładzie swoje najskrytsze marzenia.

Anatomia, dr S.:
Wykład o móżdżku:
- Jak państwo już pewnie wiedzą, móżdżek składa się z dwóch półkul i robaka [opis budowy]... Jakie funkcje spełnia móżdżek? Bardzo łatwo to wytłumaczyć. Co się dzieje, kiedy zalejemy robaka?
Z sali:
- Śledzimy węża.
Na sali śmiech, doktor:
- I czym to jest spowodowane?
Ta sama osoba:
- Dźwignęliśmy sztalugę.
Na sali cisza, doktor:
- Wie pan co... ten dowcip na pewno był tak samo dobry, jak poprzedni. Niestety, chyba większość nie zrozumiała. Wytłumaczyłbym... ale sam nie rozumiem.

Anatomia prawidłowa:
Wykład z profesorem:
- (...) właśnie te struktury ograniczają dołek promieniowy, który jest nazywany również tabakierką anatomiczną. Na pewno państwo się domyślają, dlaczego? Otóż tam ludzi sypią tabakę, wciągają ją nosem, kichają i czerpią z tego radość. Dlaczego? Dlatego, że ludziom różne rzeczy sprawiają radość...

* * * * *

Takich rodzynków z uczelni medycznych mogę czytać setki. Jeśli tylko takie macie to przyślijcie, a ja z wielką chęcią je przeczytam i za tydzień ponownie opublikuję na głównej.

No chyba że znajdą się jeszcze lepsze z innych uczelni i kierunków i moje zainteresowania popłyną w innym kierunku. Ale póki co – medycyna rządzi!

I na koniec ostrzeżenie dla tych wszystkich studiujących psychiatrię, żebyście wiedzieli czego możecie się spodziewać po zajęciach na oddziale. Jak się na to przygotować będziecie musieli już odpowiedzieć sobie sami.

Psychiatria:
Po skończonych zajęciach na oddziale kolega chciał iść do domu. Oczywiście drzwi były zamknięte, a wydostać się można było tylko przy pomocy klamki, którą lekarze trzymali w swoim pokoju. Tam też udał się kolega:
- Dzień dobry, ja chciałem iść do domu.
- Nie, proszę pana, dopiero, kiedy skończy pan leczenie.
- Ale ja jestem studentem!
- Dobra, dobra. Wszyscy tak mówicie.

469
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Sarny tańczą na lodzie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Miejska demolka ostatniego kowboja Ameryki
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Anegdoty z marszałkiem Piłsudskim w roli głównej
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Lansky: Wspomnienia kierownika wesołej budowy II
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu 11 przedziwnych chrześcijańskich relikwii
Przejdź do artykułu Lansky: Wspomnienia kierownika wesołej budowy I

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą